לאבד ולמצוא – משחק טיפולי להתמודדות עם אובדן

מק"ט : 222
 • 280.00
 • מחיר חבר מועדון:
  0
אזל המלאי
פריט זה ניתן על ידי קרדיטים.
לחצו על "הוספה לעגלה" להמשך
אזל המלאי עבור /
משלוח חינם מעל ₪120.00
לאבד ולמצוא - משחק טיפולי המסייע להתמודד עם משבר ואובדן.

משחק קופסא קבוצתי הכולל ערכת סיפורים ומאפשר עיבוד חווית האובדן וההתמודדות איתו במצבי חיים שונים.
באמצעות המשחק ניתן ללמוד אחד/ת מהשני/ה על דרכי התמודדות שונים מול אובדן.
התכנים המוצעים במשחק הם אוניברסאליים ומוצגים בדרגות ובעוצמות שונות.כלי רב עוצמה למטפלים בתחום.


 • זמן אספקה ותנאי רכישה
  זמני אספקה / משלוחים: כל יום מימות שבוע העבודה: ימים א'-ה' אנו מוציאים משלוחים, ביום למחרת ליום הרכישה.
  בכפוף לתקנון.
 • מדיניות החזרת מוצרים
  מדיניות החזרת מוצרים:
  במידה ואת לא מעוניינת/מעוניין בפריט שרכשת מכל סיבה שהיא, תוכל/י להחזיר אותו אלינו ללא דמי ביטול ולקבל החזר כספי. כל מה שתידרש/י לעשות הוא לשלוח אלינו חזרה את הפריט עד 14 יום מיום קבלתו, באריזתו המקורית ובשלמותו, כולל ניילון חיצוני במידה וקיים, ולוודא שלא נעשה בו כל שימוש ושלא נפל בו שום פגם/נזק. עלות המשלוח חזרה אלינו תהיה על חשבונך.
  בכפוף לתקנון.

לאבד ולמצוא – משחק טיפולי להתמודדות עם אובדן

לאבד ולמצוא – משחק טיפולי להתמודדות עם אובדן באמצעות משחק קופסא קבוצתי הכולל ערכת סיפורים ומאפשר עיבוד חווית האובדן וההתמודדות איתו במצבי חיים שונים. באמצעות המשחק ניתן ללמוד אחד/ת מהשני/ה על דרכי התמודדות שונים מול אובדן. התכנים המוצעים במשחק הם אוניברסאליים ומוצגים בדרגות ובעוצמות שונות. המשחק הוא רב פעמי – דרך משחק חוזר מתאפשרת העמקה אל תוך התכנים באופן רגשי וקוגניטיבי. כמו כן, ניתן לשחק את המשחק באופן קבוצתי או פרטני. המשחק מאפשר לשחק ולגעת בנושאים מורכבים באמצעות סיפורים אוטנטיים מהחיים ולא רק עם הסיפורים המוצעים במשחק.

שמות הסיפורים וסוג האובדן

סוג האובדן – שם הסיפור
אובדן חפץ – הענק שאיבד את הטבעת
אובדן חברות – הלהקה
אובדן יכולת/אובדן כוחות – מלכת השמש
אובדן חיית מחמד – מייקי
אובדן המסגרת המשפחתית – משפחת הארנבות
אובדן פרנסה – טויגי ידיי זהב
אובדן זהות – מההרים הגבוהים לבתי האבן
אובדן כתוצאה מסכסוך או מלחמה – עמק הוונגוס
אובדן בית וקהילה – העצים שנעלמו
אובדן כתוצאה מאסון טבע – הבית של יותם
אובדן בריאות – גוקוס ליצן החצר
אובדן בטחון קיומי – מלחמת הכוכבים
אובדן אדם קרוב – פתאום אבא נעלם

לאבד ולמצוא – משחק טיפולי להתמודדות עם אובדן  – הוראות:

בחירת סיפור והקראתו בפני הקבוצה. בסיום הסיפור יש להקריא את המשפט הבא: נצא עכשיו למסע בעקבות הסיפור כדי לראות איך אפשר לעזור לגיבור להתמודד עם מה שקרה. נעלה כולנו על הסירה שעל לוח המשחק ונפליג יחד אל הג’ונגל…
משתתף ראשון מטיל קוביה ומתחיל לצעוד על לוח המשחק מנקודת ההתחלה – הסירה אל תוך הג’ונגל.
ניתן לנוע מתחנה לתחנה דרך הטלת המספר 6 בפעם אחת או צבירה של 6 במספר הטלות. כל שחקן בתורו משתתף בהטלת הקובייה.

בכל תחנה, המנחה מפזר את הקלפים המתאימים. על כל משתתף לזהות את הרגש, לתת לו שם וצורת ביטוי מתאימה. בכל התחנות ישנם קלפים ריקים למצבים בהם עולה רגש אחר, או שאין מילה מתאימה לתאר את מה שעולה.
בסוף כל שלב על כל משתתף לשמור את הקלפים שאותם הוא בוחר במשך המסע, על המנחה לאסוף את הקלפים שנותרו. בסוף המשחק כל משתתף מתבונן על המסע אותו הוא עבר דרך הקלפים שאסף בדרך.

המשחק הטיפולי מבוסס על מודל תאורתי של קובלר-רוס המתאר את חמשת השלבים של תהליך אותו עוברים אנשים במצבי התמודדות עם אובדן.

 1. הכחשה – בשלב זה האדם אינו מאמין לידיעה על האובדן ומשוכנע שמדובר בטעות. תגובה זו הינה מנגנון הגנה זמני שהאדם זקוק לו עם קבלת הידיעה הקשה. ההכחשה מאפשרת לאדם פסק זמן להתארגן ולגייס כוחות, ובהדרגה לעבור למנגנוני הגנה מסתגלים יותר.
 2. כעס – מרבית האנשים לא יכולים להתכחש לאורך זמן לאובדן. במקום ההכחשה באים לידי ביטוי רגשות קשים של כעס, קנאה ושנאה. שלב זה קשה להתמודדות גם עבור אנשים בסביבתו של האדם, משום שהכעס מופנה לעתים קרובות החוצה, כלפי הסביבה ולעתים בצורה שנראית שרירותית וחסרת הבחנה.
 3. עצב – שלב זה מתאפיין בתחושת אובדן חזקה, מחשבות עצובות על העתיד, רגשות בושה, כשלון והחמצה. קובלר-רוס טענה כי בשלב זה קשה לעודד ולהרגיע את המתאבל, וכי תחושת העצב מהווה שלב עיבוד רגשי חשוב, שיוכל להניע לבסוף לכיוון של קבלה והשלמה של המצב.
 4. משאבים–  שלב זה מאופין בגילוי הכוחות והיכולות שיש לאדם. תוך כדי תהליך ההתמודדות והחיבור למשאבים פנימיים וחיצוניים מתאפשרת צמיחה והתחזקות שמובילה לחזרה לחיים ולשגרה. שלב המשאבים אינו מופיע במודל של קובלר – רוס, אך כיום מקובל לראות בשלב זה שלב משמעותי בתהליך, המוביל להסתגלות וחוסן.
 5. קבלה והשלמה –  השלב מופיע כשהאדם מצליח לעבור את השלבים הקודמים, בתמיכת הסביבה. בשלב זה יש ויתור על המאבק נגד הגורל והפסקה של משא ומתן וחשבונות עם העבר ועם הסביבה. בשלב זה האדם מסוגל לבטא מגוון של רגשות משלבים קודמים ולהשלים עם האובדן.

משחק טיפולי  נוסף להתמודדות עם טראומה ומצבי חיים קשים.

ברוך/ה הבא/ה לחנות של נתת-קבלת! www.michallaufer.co.il.
פה תוכל/י למצוא מוצרים שיוכלו לסייע לך לשחק. לאהוב ולחנך.
השימוש באתר כפוף לתקנון, בקריאת התקנון להלן את/ה מעיד/ה על הסכמתך לתנאים אלו. לפני השימוש באתר אנא קראי/י תנאים אלה בעיון. שימוש באתר פירושו שהנך מסכים/ה לתנאים אלה.
אנו מתחייבים שהמוצרים שהזמנת יגיעו אליך בשלמותם ובמצב תקין, במידה וקיבלת את ההזמנה וחסרים בה פריטים נשלח אותם אלייך באופן מיידי. אם קיבלת מוצר פגום נחליף אותו בחדש לאחר שנקבל את הפגום בחזרה.
דין ושיפוט: הדין החל על השימוש באתר ותנאים אלה, הוא הדין הישראלי בלבד.

זמני אספקה / משלוחים: כל יום מימות שבוע העבודה: ימים א'-ה' אנו מוציאים משלוחים, ביום למחרת ליום הרכישה.
ההזמנות נשלחות בשלושה אופני שילוח:
דואר רשום, שירות צ'יטה בוקס לבית עסק הקרוב למקום המגורים ושירות צ'יטה שליח ישירות לבית הלקוח - בהתאם לבחירתך במעמד הרכישה.
זמן המשלוח בדואר רשום לוקח כ 14 יום, בשרות צ'יטה בוקס 3-7 ימי עסקים ובשרות השליחים של צ'יטה כ 3-5 ימי עסקים.

מדיניות החזרת מוצרים:
במידה ואת לא מעוניינת/מעוניין בפריט שרכשת מכל סיבה שהיא, תוכל/י להחזיר אותו אלינו ללא דמי ביטול ולקבל החזר כספי. כל מה שתידרש/h לעשות הוא לשלוח אלינו חזרה את הפריט עד 14 יום מיום קבלתו, באריזתו המקורית ובשלמותו, כולל ניילון חיצוני במידה וקיים, ולוודא שלא נעשה בו כל שימוש ושלא נפל בו שום פגם/נזק. עלות המשלוח חזרה אלינו תהיה על חשבונך.
החלפות: אם ברצונך להחליף מוצר לא רצוי, פני אלינו להסדרת ההחלפה.
הזיכוי יתקבל תוך מקסימום 14 יום ממועד החזרת הפריט, כנגד כרטיס האשראי שממנו בוצעה ההזמנה. ההחזר יבוצע כנגד אותם התנאים של העסקה המקורית (כלומר: עסקת שבוצעה בתשלומים תזוכה בהתאם, ועסקה שחויבה באמצעות תשלום בודד תזוכה בתשלום אחד).
כתובת להחזרות: מיכל לאופר ת.ד. 187 קיבוץ דן 1224500
לקבלת פרטים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון: 054-4584223.
רכישה נעימה!

צור קשר

נתת קבלת!- מיכל לאופר
כתובת: ת.ד. 187 קיבוץ דן 1224500
מספר עסק: 028663839
טלפון: 054-4584223
תנאי השירות
x

#{title}

#{text}

#{price}