בנות מנגה ובנים ממאדים, האמנם?
האם באמת יש הבדלים בין ילדים וילדות?  עד כמה נושא המגדר בגיל הרך הוא משמעותי? ואיך אנחנו כהורים יכולים להשפיע על כך?
 קבלי פרק מתנה מתוך הספר "לגדל ילד חברותי" מדריך להורים לילדים מלידה ועד גיל שש.  מאת ד"ר עדה בקר 

חמישים גוונים של ורוד או של תכלת...

הרשמי וקבלי למייל פרק במתנה מתוך הספר "לגדל ילד חברותי" מדריך להורים לילדים מלידה ועד גיל שמונה. מאת ד"ר עדה בקר

 
 

עם הרישום תקבלי מאיתנו מייל עם הפרק. במידה ולא ראית את המייל אולי הוא הגיע בטעות  לתיבת קידומים ספאם... מוזמנת לשלוף אותו משם...

 

תצפית בגן ילדים :
"כל הבנות משחקות בארגז החול ורק בו, ממלאות דליים בחול, שופכות, מסננות, משחקות בכלי מטבח אחרים ובייחוד משוחחות ביניהן. הבנים, לעומת זאת, שולטים על כל מרחב החצר. הם רצים, קופצים, רודפים זה אחר זה, נאבקים ונופלים בחול, מתנדנדים בנדנדות, גולשים במגלשה, נכנסים לביתנים השונים ויוצאים מהם. הם צועקים וצוחקים".


מה אפשר ללמוד מכך? שבנים אוהבים להתלכלך ולרוץ ובנות אוהבות לבשל, לשחק ולהיות מסודרות? האם באמת יש הבדלם בין ילדים וילדות?  עד כמה נושא המגדר בגיל הרך הוא משמעותי? ואיך אנחנו כהורים יכולים להשפיע על כך.


אני, אמא, פמיניסטית ויזמת שרואה בשיוויון הזדמנויות משהו טבעי, מודעת ומברכת על השוני בין המינים.

כשהייתי אמא רק לבת הייתי יותר דעתנית בנושא. לאחר שנולד בני וראיתי במו עיניי כי כבר מגיל צעיר נוצרים העדפות  מגדריות  הנושא הביא למחשבות על תפקידנו  כהורים וכאמהות.

ד"ר עדה בקר, יועצת התפתחותית ומומחית להתפתחות חברתית בגיל הרך מספרת:

"לאחרונה לקחתי את נכדיי בבוקר שבת להצגה במוזיאון תל אביב. שניהם הגיעו לבושים לקראת ההצגה. נכדי בן השבע לבש טרנינג כחול די משופשף וחולצת טריקו כהה, לא בדיוק הלבוש המתאים להצגה בשבת. נכדתי בת החמש הגיעה לבושה בשמלת מלמלה ורודה, בנעלי לק אדומות, ובשיער התלתלים שלה היו שזורים סרטים מבריקים. כשהגענו להצגה, התברר שהנכדים היו לבושים על פי הקוד המקובל – בנים בבגדים כהים שעברו לא מעט כביסות, ובנות 'מפונפנות' כמו בז'ורנל.

האם בנות אוהבות להתלבש ובנים אוהבים להתלכלך...? ובכן, מן הסתם ההנחות האלה אינן פשוטות עד כדי כך".

 

לא נמצאו פריטים

 

לכבוד חודש הספר  המתקיים גם אצלנו בנתת קבלת!,  אני מציעה לכן פרק במתנה  מתוך ספרה  של ד"ר עדה בקר,"לגדל ילד חברותי- "מדריך להורים לילדים מלידה ועד גיל שש. בפרק"חמישים גוונים של ורוד או של תכלת: הבדלי מגדר בגיל הרך" , תוכלו להציץ  אל תוך  הסוגייה הנפיצה הזו והתפיסה המגדרית הלא מודעת של הורים ושל נשות חינוך רבות, וכיצד היא משפיעה על ההבניה המגדרית בגיל הרך.

שנות החיים הראשונות הן עבורנו, כהורים, הזדמנות נוספת לעמוד על הבדלים בין המינים וללמוד כיצד הם מתפתחים וגם כדי להקנות את הערכים שחשובים לנו .

בפרק תקבלי עצות איך להתמודד עם נושא המגדר (לשני הכיוונים) כבר מהגיל הרך.

הספר מיועד להורים לילדים מלידה ועד גיל 8. זהו  תוצר של 25 שנים של מחקר, עבודה בשטח, ייעוץ והדרכה למאות ילדים, הורים וגננות.

גם ספר זה משתתף במבצע "חודש הספר" 1+1 על כל הספרים והדיסקים בחנות האון ליין של נתת קבלת.

 

image alt
לא נמצאו פריטים
ברוך/ה הבא/ה לחנות של נתת-קבלת! www.michallaufer.co.il.
פה תוכל/י למצוא מוצרים שיוכלו לסייע לך לשחק. לאהוב ולחנך.
השימוש באתר כפוף לתקנון, בקריאת התקנון להלן את/ה מעיד/ה על הסכמתך לתנאים אלו. לפני השימוש באתר אנא קראי/י תנאים אלה בעיון. שימוש באתר פירושו שהנך מסכים/ה לתנאים אלה.
אנו מתחייבים שהמוצרים שהזמנת יגיעו אליך בשלמותם ובמצב תקין, במידה וקיבלת את ההזמנה וחסרים בה פריטים נשלח אותם אלייך באופן מיידי. אם קיבלת מוצר פגום נחליף אותו בחדש לאחר שנקבל את הפגום בחזרה.
דין ושיפוט: הדין החל על השימוש באתר ותנאים אלה, הוא הדין הישראלי בלבד.

זמני אספקה / משלוחים: כל יום מימות שבוע העבודה: ימים א'-ה' אנו מוציאים משלוחים, ביום למחרת ליום הרכישה.
ההזמנות נשלחות בשלושה אופני שילוח:
דואר רשום, שירות צ'יטה בוקס לבית עסק הקרוב למקום המגורים ושירות צ'יטה שליח ישירות לבית הלקוח - בהתאם לבחירתך במעמד הרכישה.
זמן המשלוח בדואר רשום לוקח כ 14 יום, בשרות צ'יטה בוקס 3-7 ימי עסקים ובשרות השליחים של צ'יטה כ 3-5 ימי עסקים.

מדיניות החזרת מוצרים:
במידה ואת לא מעוניינת/מעוניין בפריט שרכשת מכל סיבה שהיא, תוכל/י להחזיר אותו אלינו ללא דמי ביטול ולקבל החזר כספי. כל מה שתידרש/h לעשות הוא לשלוח אלינו חזרה את הפריט עד 14 יום מיום קבלתו, באריזתו המקורית ובשלמותו, כולל ניילון חיצוני במידה וקיים, ולוודא שלא נעשה בו כל שימוש ושלא נפל בו שום פגם/נזק. עלות המשלוח חזרה אלינו תהיה על חשבונך.
החלפות: אם ברצונך להחליף מוצר לא רצוי, פני אלינו להסדרת ההחלפה.
הזיכוי יתקבל תוך מקסימום 14 יום ממועד החזרת הפריט, כנגד כרטיס האשראי שממנו בוצעה ההזמנה. ההחזר יבוצע כנגד אותם התנאים של העסקה המקורית (כלומר: עסקת שבוצעה בתשלומים תזוכה בהתאם, ועסקה שחויבה באמצעות תשלום בודד תזוכה בתשלום אחד).
כתובת להחזרות: מיכל לאופר ת.ד. 187 קיבוץ דן 1224500
לקבלת פרטים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון: 054-4584223.
רכישה נעימה!

צור קשר

נתת קבלת!- מיכל לאופר
כתובת: ת.ד. 187 קיבוץ דן 1224500
מספר עסק: 028663839
טלפון: 054-4584223
תנאי השירות
x

#{title}

#{text}

#{price}