בנות מנגה ובנים ממאדים, האמנם?
האם באמת יש הבדלים בין ילדים וילדות?  עד כמה נושא המגדר בגיל הרך הוא משמעותי? ואיך אנחנו כהורים יכולים להשפיע על כך?
 קבלי פרק מתנה מתוך הספר "לגדל ילד חברותי" מדריך להורים לילדים מלידה ועד גיל שש.  מאת ד"ר עדה בקר 

חמישים גוונים של ורוד או של תכלת...

הרשמי וקבלי למייל פרק במתנה מתוך הספר "לגדל ילד חברותי" מדריך להורים לילדים מלידה ועד גיל שמונה. מאת ד"ר עדה בקר

 
 

עם הרישום תקבלי מאיתנו מייל עם הפרק. במידה ולא ראית את המייל אולי הוא הגיע בטעות  לתיבת קידומים ספאם... מוזמנת לשלוף אותו משם...

 

תצפית בגן ילדים :
"כל הבנות משחקות בארגז החול ורק בו, ממלאות דליים בחול, שופכות, מסננות, משחקות בכלי מטבח אחרים ובייחוד משוחחות ביניהן. הבנים, לעומת זאת, שולטים על כל מרחב החצר. הם רצים, קופצים, רודפים זה אחר זה, נאבקים ונופלים בחול, מתנדנדים בנדנדות, גולשים במגלשה, נכנסים לביתנים השונים ויוצאים מהם. הם צועקים וצוחקים".


מה אפשר ללמוד מכך? שבנים אוהבים להתלכלך ולרוץ ובנות אוהבות לבשל, לשחק ולהיות מסודרות? האם באמת יש הבדלם בין ילדים וילדות?  עד כמה נושא המגדר בגיל הרך הוא משמעותי? ואיך אנחנו כהורים יכולים להשפיע על כך.


אני, אמא, פמיניסטית ויזמת שרואה בשיוויון הזדמנויות משהו טבעי, מודעת ומברכת על השוני בין המינים.

כשהייתי אמא רק לבת הייתי יותר דעתנית בנושא. לאחר שנולד בני וראיתי במו עיניי כי כבר מגיל צעיר נוצרים העדפות  מגדריות  הנושא הביא למחשבות על תפקידנו  כהורים וכאמהות.

ד"ר עדה בקר, יועצת התפתחותית ומומחית להתפתחות חברתית בגיל הרך מספרת:

"לאחרונה לקחתי את נכדיי בבוקר שבת להצגה במוזיאון תל אביב. שניהם הגיעו לבושים לקראת ההצגה. נכדי בן השבע לבש טרנינג כחול די משופשף וחולצת טריקו כהה, לא בדיוק הלבוש המתאים להצגה בשבת. נכדתי בת החמש הגיעה לבושה בשמלת מלמלה ורודה, בנעלי לק אדומות, ובשיער התלתלים שלה היו שזורים סרטים מבריקים. כשהגענו להצגה, התברר שהנכדים היו לבושים על פי הקוד המקובל – בנים בבגדים כהים שעברו לא מעט כביסות, ובנות 'מפונפנות' כמו בז'ורנל.

האם בנות אוהבות להתלבש ובנים אוהבים להתלכלך...? ובכן, מן הסתם ההנחות האלה אינן פשוטות עד כדי כך".

 

לא נמצאו פריטים

 

לכבוד חודש הספר  המתקיים גם אצלנו בנתת קבלת!,  אני מציעה לכן פרק במתנה  מתוך ספרה  של ד"ר עדה בקר,"לגדל ילד חברותי- "מדריך להורים לילדים מלידה ועד גיל שש. בפרק"חמישים גוונים של ורוד או של תכלת: הבדלי מגדר בגיל הרך" , תוכלו להציץ  אל תוך  הסוגייה הנפיצה הזו והתפיסה המגדרית הלא מודעת של הורים ושל נשות חינוך רבות, וכיצד היא משפיעה על ההבניה המגדרית בגיל הרך.

שנות החיים הראשונות הן עבורנו, כהורים, הזדמנות נוספת לעמוד על הבדלים בין המינים וללמוד כיצד הם מתפתחים וגם כדי להקנות את הערכים שחשובים לנו .

בפרק תקבלי עצות איך להתמודד עם נושא המגדר (לשני הכיוונים) כבר מהגיל הרך.

הספר מיועד להורים לילדים מלידה ועד גיל 8. זהו  תוצר של 25 שנים של מחקר, עבודה בשטח, ייעוץ והדרכה למאות ילדים, הורים וגננות.

גם ספר זה משתתף במבצע "חודש הספר" 1+1 על כל הספרים והדיסקים בחנות האון ליין של נתת קבלת.

 

image alt
לא נמצאו פריטים
x

#{title}

#{text}

#{price}