איך ניתן לעזור לילדים בלמידת האותיות? 

תקציר ראיון וידאו עם שמרית מינס מאבחנת דידקטית, מדריכת מורים ומפתחת משחק "תחפושאות" ללימוד האתיות.
איך ניתן לעזור לילדים בלמידת האותיות? אלו חומרים/ רעיונות מומלצים בשילוב הלמידה של האותיות? מה הייחודיות של המשחק "תחפושאות" בלמידת האותיות? מהן תגובות הילדים, אנשי החינוך וההורים על המשחק?  
בשיחה שקיימתי (אני, מיכל לאופר) עם שמרית, בוידאו המצורף, היא מספרת על הצורך שהביא אותה לפתח את המשחק.  בעבודתה, מספרת שמרית, היא נתקלה לא מעט בילדים  שלא זכרו את האותיות  אפילו באמצע כיתה א'. מצב שהיא לתסכול גדול.
היא החלה להקנות את לימוד האותיות דרך ציורים, והילדים והיא השתמשו בדמיון כדי להמציא "תחפושות" לאותיות.
דרך המשחק, ומתוך ראיה שלכל אות יש בעצם  תחפושת שמתאימה לה גם מבחינת צורה וגם מבחינת צליל המשחק נולד.
לדבריה של שמרית,  אפשר ללמוד את האותיות  באמצעות שימוש ביכולת השמיעתית וביכולת החזותית. יכולות אלו מאפשרות לילד לקלוט  ולזכור במידה רבה יותר את האותיות.
אנו  משתמשים בתומכי זיכרון שלקוחים מעולם הילד, מסבירה שמרית. היכולת שלו לזכור מתבסס על עולמות אלו ולכן קל לו יותר לשלוף  את האות ממאגר הזכירון ולהיזכר ב"תחפושת".
למשל - האות "ס" מתחפשת לסל. האות "ק" מתחפשת  לקוף.
משחק זה מאפשר לילד לפתח את יכולות החשיבה שלו.
מודעות פונולוגית:
על מנת לעזור לילד  להצליח לקרוא, חשוב שהוא ילמד לשלוט בצלילי השפה. להבין את הצליל הפותח והצליל הסוגר. באמצעות משחק  וחיזוק היכולות האלו אצל ילדים אנו בעצם יוצרים עבורו את התשתית לקריאה.
שמרית אומרת כי, מניסיונה כבר בגילאי הגן מתחילים בבניית תשתית זו . הלמידה היא דרך חוויה. אנו יוצרים  סיפור לילדים שמלווה אותם . כדוגמא נתנה שמרית סיפור שהמציאה יחד עם הילדים בו  הם יוצאים להרפתקאה בארץ התחפושות והם בלשים של השפה ( כולל זכוכית מגדלת?) דרך הסיפור הם הולכים ומוצאים את כל האותיות.
אם מאפשרים לילדים לשחק, ניתן לסייע להם בחיזוק היכולת השמעתית והחזותית וחבסס את התשתית לקריאה.משחק מהנה לכולם!
לרכישת המשחק יש ללחוץ כאן.
למעבר לחנות נתת קבלת!
הנה הראיון המלא:

ברוך/ה הבא/ה לחנות של נתת-קבלת! www.michallaufer.co.il.
פה תוכל/י למצוא מוצרים שיוכלו לסייע לך לשחק. לאהוב ולחנך.
השימוש באתר כפוף לתקנון, בקריאת התקנון להלן את/ה מעיד/ה על הסכמתך לתנאים אלו. לפני השימוש באתר אנא קראי/י תנאים אלה בעיון. שימוש באתר פירושו שהנך מסכים/ה לתנאים אלה.
אנו מתחייבים שהמוצרים שהזמנת יגיעו אליך בשלמותם ובמצב תקין, במידה וקיבלת את ההזמנה וחסרים בה פריטים נשלח אותם אלייך באופן מיידי. אם קיבלת מוצר פגום נחליף אותו בחדש לאחר שנקבל את הפגום בחזרה.
דין ושיפוט: הדין החל על השימוש באתר ותנאים אלה, הוא הדין הישראלי בלבד.

זמני אספקה / משלוחים: כל יום מימות שבוע העבודה: ימים א'-ה' אנו מוציאים משלוחים, ביום למחרת ליום הרכישה.
ההזמנות נשלחות בשלושה אופני שילוח:
דואר רשום, שירות צ'יטה בוקס לבית עסק הקרוב למקום המגורים ושירות צ'יטה שליח ישירות לבית הלקוח - בהתאם לבחירתך במעמד הרכישה.
זמן המשלוח בדואר רשום לוקח כ 14 יום, בשרות צ'יטה בוקס 3-7 ימי עסקים ובשרות השליחים של צ'יטה כ 3-5 ימי עסקים.

מדיניות החזרת מוצרים:
במידה ואת לא מעוניינת/מעוניין בפריט שרכשת מכל סיבה שהיא, תוכל/י להחזיר אותו אלינו ללא דמי ביטול ולקבל החזר כספי. כל מה שתידרש/h לעשות הוא לשלוח אלינו חזרה את הפריט עד 14 יום מיום קבלתו, באריזתו המקורית ובשלמותו, כולל ניילון חיצוני במידה וקיים, ולוודא שלא נעשה בו כל שימוש ושלא נפל בו שום פגם/נזק. עלות המשלוח חזרה אלינו תהיה על חשבונך.
החלפות: אם ברצונך להחליף מוצר לא רצוי, פני אלינו להסדרת ההחלפה.
הזיכוי יתקבל תוך מקסימום 14 יום ממועד החזרת הפריט, כנגד כרטיס האשראי שממנו בוצעה ההזמנה. ההחזר יבוצע כנגד אותם התנאים של העסקה המקורית (כלומר: עסקת שבוצעה בתשלומים תזוכה בהתאם, ועסקה שחויבה באמצעות תשלום בודד תזוכה בתשלום אחד).
כתובת להחזרות: מיכל לאופר ת.ד. 187 קיבוץ דן 1224500
לקבלת פרטים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון: 054-4584223.
רכישה נעימה!

צור קשר

נתת קבלת!- מיכל לאופר
כתובת: ת.ד. 187 קיבוץ דן 1224500
מספר עסק: 028663839
טלפון: 054-4584223
תנאי השירות
x

#{title}

#{text}

#{price}