העולם הופך להיות בטר פלייס! (מקום טוב יותר)

מה הקשר בין מייגן והארי? ברק אובמה ונטע ברזילי, הקמפיין החדש של קוקה קולה והמשחק אני אוהב... אני אוהבת?

אנחנו, בני האדם מאוד אוהבים סיפורי אגדה. הארי ומייגן מספקים לנו את הסחורה. רבבות בעולם התרפקו ביום שבת האחרון על סיפור החתונה שלהם.
נסיך בריטי לבנבן שמתחתן עם שחקנית אמריקנית כהה ואף גרושה גורם לי לחשוב. לחשוב טוב ואני רוצה להתייחס למה שהעיניים שלי רואות  ומה שהלב שלי מרגיש.
אני מרגישה שהעולם הולך למקום טוב יותר.
זה לוקח המון זמן אבל אני ממש רואה את הדרך ואתן יודעות מה? האור הוא כבר לא רק בקצה המנהרה, המנורות ברחובות כבר דולקות! רק צריך לפקוח את העינים ולהביט.
בשנים האחרונות ישב בבית הלבן, בראש המעצמה הגדולה בעולם, נשיא שצבע עורו שחור (גם אם הוא חצי חצי.... עדיין הוא לגמרי כהה עור ובטח זוגתו שתחייה).
וכעת, הנסיך הבריטי, אחד הרווקים, אם לא ה - רווק המבוקש בעולם, בחר להתחתן עם מייגן.
הארי לא בחר להתחתן עם אישה שאמא שלה כהת עור, הוא פשוט התאהב בבת האדם שמולו. אבל ברור לכולנו, שבעבר, הלב הג'ינג'י והשובב שלו לא היה מתאהב בה, ואפילו אם כן, והשובב הזה היה מתאהב בבחורה עם רקע כהה, רוב הסיכוי שלא היה "הולך על זה", ואם כן היה "הולך על זה" האם הוא היה מצליח לקדם את הקשר לכדי חתונה? ואם הוא היה רוצה ללכת אחרי הלב שלו ולהתחתן עם בחירת ליבו שלא "יוצרה" בפס הייצור הבריטי הלבן, האם משפחתו, משפחת המלוכה הבריטית, הייתה מסכימה? אביו? סבתו המלכה? העם הבריטי?
ואם הוא לא היה נסיך, ונעביר את הסיפור הזה לא הרבה אחורה, איך משפחה ממוצעת הייתה מקבלת את העירוב "הבין גזעי?". התשובה ידועה. התשובה, כמו תמיד, נמצאת לפני השאלה וככל הנראה... התשובה היא שלא היו מקבלים מצב כזה.
והיום, היום העולם משתנה, והוא משתנה לטובה וזה מאוד משמח אותי, זה מעיד על רוח חיובית, רוח טובה שנושבת בעולם ושהדור הצעיר פתח לה מפרש ושט ושט.
גם לי, כיוצרת, חשוב להדגיש ביום יום שלי, ביצירה שלי, את הטוב, את המובן מאיליו, את השיוויון. לכן, בחרתי שעל אריזת המשחק שלי "אני אוהב... אני אוהבת..." יופיע צילום מקורי של ילד וילדה קסומים, בשני צבעים, האחת נסיכה יפה, חכמה ומקסימה בשם יעלה שאמא שלה ממוצא אתיופי, והשני הבן האהוב שלנו, יהב. חשוב שהילדים שלנו יגדלו עם כמה שפחות דעות קדומות ולכן צריך להקיף אותם בתוכן טוב ובדימויים מגוונים.
אז באמריקה היה נשיא כהה עור, בן לאב אפריקני עם שורשים מוסלמים.
באנגליה יש לנו נסיכה עם אופק כהה שהיא בכלל אמריקאית ואפילו גרושה.
 
וגם פה בארץ קורים דברים. למשל נטע. נטע ברזילי זכתה בארוויזיון וזה מפתיע ומרענן משום שהדמות שלה לא נכנסת לפס הייצור של תבנית הברבי וחברותיה, תבנית שעדיין משתמשים בה בעולם:  "בובה" רזה, בד"כ בלונדידנית, מתלבשת בצורה איקס ומדברת בצורה Y. ניתוח "המקרה" של נטע מעיד שהעולם זז קצת מהתבניתיות. זו גאווה גדולה שיש לנו יד בשינוי, כי אנחנו שלחנו את נטע והעולם נתן לנו יד ואמר צודקים! נכון שהיא מוכשרת, ונכון שיש צוות מיומן ומשומן מאחוריה אבל זה ממש לא מובן מאיליו שהצלחנו להגיע למצב כזה שסוף סוף העולם רואה משהו שהוא לא "פיקס", לא "כאילו" "מושלם. ואיזה אושר שנערות וילדות יכולות לקבל דמות להזדהות שהיא דומה להן בטוח יותר מהדמויות האחרות שסובבות את עולם המדיה.
בימים האחרונים עלה קמפיין חדש של "קוקה קולה" שהרטיט את ליבי!  תאגיד הענק בחר לפעול בצורה שהיא באמת חזון אחרית הימים (בואו נניח בצד רגע את זה שהמוצרים שלהם לא בריאים, גם זה ישתנה,  גם זה משתנה). 
הקמפיין החדש נקרא "עושים טוב" - קוקה קולה שולחת את הקהל הצעיר שלה לעשות מעשים טובים ורק כך הם יכולים לצאת למסע של טעם החיים בארה"ב.
שיוווווווווווווווווו
זה בדיוק מה שחשבתי לעצמי שהוצאתי את המשחק הראשון שלי נתת קבלת! שלימים,הפך לעסק עם אותו שם: חברת משחקי נתת קבלת! בהתחלה, ועדיין, יש מי שמרים גבה. אבל הייי היי היי! גם קוקה קולה חושבת שמעשים טובים זה העתיד! זה המחר.
לפני כמה שנים, כשעזבתי את עולם מסחור המותגים (מרצ'נדייזינג), והייתי מידי פעם פוגשת, ועדיין, קולגות שלי בתחום אני משתעשעת ואומרת להם "אתם יודעים מה יהיה המותג הבא?" והם תמיד פותחים עיניים ואוזניים ורוצים לבלוע את מה שיש לי להגיד, כי בכל זאת, הייתי מומחית לנושא והייתה לי עין לזהות את הדבר הבא. ומה התשובה שלי? התשובה שאני נותנת בשנים האחרונות היא "אז ככה.... המותג הבא, שיסחוף את העולם, הוא ערכים". כן כן באמונה שלמה. לא פוקימון ולא דרגון בול, לא צבי הנינג'ה ולא הלו קיטי, לא בראץ ולא ברבי: ע-ר-כ-י-ם. אנשים מחפשים ערכים בנרות- ומוציאים.
נכון, יש לנו עוד הרבה מה לעשות, הרבה מעשים טובים, ובעיקר ביום יום שלנו, עם השכנים בדלת לידנו, בקיבוץ במושב ובעיר השכנה ובינינו ובין עצמנו. אבל העבודה הרוחנית המשמעותית, שלדעתי זורמת בעורקי הדור הצעיר,  וזה בא לידי ביטוי בטיבעונות, וזכויות אדם ואיכפתיות לסביבה מובילה אותנו  - אמן  - רק לבטר פלייס! לעולם טוב יותר לנו והכי הכי הכי חשוב לילדים שלנו.
בשורות טובות.
באהבה, מיכל לאופר, יוצרת משחקי נתת קבלת!
image alt
image alt
x

#{title}

#{text}

#{price}