למה, למה?
החיה. כן, כן... בקרוב תתחילו לראות אותה הרבה יותר

וגם... מה הקשר בין רגשות למשקפים ורודים?
רשמים מתערוכת הצעצועים הגדולה בעולם בגרמניה  2019 Spielwarenmesse

יעל תאנה שפריר-
Head of International Business Development -Give&Get Games Partner and 

לפני כחודש חזרתי מתערוכת המשחקים הגדולה בעולם שהתקיימה זו השנה -70! בנירנברג בגרמניה. זו תערוכה ענקית שמאחדת אליה את כל מי ומי בעולם המשחקים והצעצועים. יותר מ-2902 מציגים  מ130 מדינות בעולם ולמעלה מ-70,000 אנשי מקצוע מבקרים. זו תערוכה שאינה פתוחה לציבור הרחב אלא רק לקניינים, יצרני משחקים וכל מי שקשור לתחום.

זו הפעם השנייה עבורי לבקר בתערוכה הזו, הפעם הגעתי מרוגשת כמציגה. יחד עם מיכל לאופר ואריה רם בעלי המותג  "נתת קבלת!". אנו שותפים לחלום להפיץ את המותג Give&Get Games לעולם. המשחקים שלנו עוסקים ברגשות ובכישורים חברתיים. תחום  שבשנים האחרונות תופס תאוצה ויוצא מחדרי הטיפולים  אל הקהל הגדול.  התגברות המסכים  אצל ילדים  והחוסר בתקשורת ורכישת כלים חברתיים בסיסים מביאים את מערכות החינוך ואת ההורים לחפש דרכים לחזק ולעודד את השיח הרגשי והכישורים החברתיים.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה, עם משחקי קופסה מקסימים המאפשרים לילדים להיפתח ולהינות תוך כדי. בארץ התחילו להבין  את החשיבות של המשחקים והם נמכרים בהצלחה רבה ב-7.5 שנים האחרונות. גם בעולם אנו מתחילים לראות את הקטגוריה צומחת וחברות מובילות מתחילות להוסיף את הקטגוריה הזו  לליין המוצרים שלהם.

 
image alt
image alt
image alt
image alt
להשתתף בתערוכה בינלאומית זו חוויה. סוציולוגית, רגשית, תרבותית. במהלך 5 הימים שבה השתתפנו בתערוכה פגשנו אינספור אנשים  מכמעט כל מדינה שרק תחשבו עליה. החל מארה"ב, קנדה, גרמניה, ספרד, מדינות מזרח אירופה,  יפן , סין , הונג קונג, טיוואן , אוסטרליה, דרום אפריקה, ניו זינלנד, צרפת מרוקו, דובאי , קוריאה .... וגם מפגש  מוזר עם אנשי חינוך מלבנון  שהתלהבו מהמשחקים וברגע שקלטו שאנו ישראלים מיהרו לברוח מהדוכן שלנו בתירוץ כלשהו שלעולם לא נוכל לעבוד יחד... והשאירו אותי בעיקר עצובה מהסיטואציה.

הייתם חושבים שתערוכה בינלאומית בנושא הכי מדליק בעולם  תיהיה  כמו להסתובב במגרש משחקים ענק. ובכן זה נכון ואכן בכל רגע נתון בא לך לחזור להיות ילד ולקחת את כל המשחקים  המוצגים הביתה, אך מצאנו שרבים מהמשתתפים הם דווקא מאוד רציניים ומעונבים. אבל אנו, ישראלים... אוהבים לעשות שמח ובכך למשוך תשומת לב חיובית.

זוג משקפים ורודים ענקיים + האנרגיה הבלתי נגמרת של מיכל הצליחו להוציא חיוך מכל מעונב  שעבר ובהחלט סקרנו. כן!  אנחנו רואים את העולם בורוד וחושבים טוב! בדיוק כמו המשחק שלנו Think Poditive!  שאף היה מועמד השנה לפרס היוקרתי הבינלאומי Toy Award
 

אז מהם הטרנדים שתעופו עליהם במהלך התקופה הקרובה ?

בין עשרות המעברים ואלפי הדוכנים ( לא הספקנו  לראות את הכל, בכל זאת הצגנו בתערוכה) בלטו  כמה נושאים עיקריים  אותם גם הגדירו אנשי התערוכה כטרנדים.
 
Ready Steady Play
בהמשך להתחזקות  קטגורית  משחקי הכישורים החברתיים  והרגשיים בשנים האחרונות, מציינת  ועדת הטרנדים של התערוכה  את ההתחזקות במשחקים וצעצועים המעודדים פעילות פיזית אצל ילדים  אשר נמצאים שעות מול המסכים ולא זזים מספיק. משחקי חוץ  ופנים המעודדים תזוזה - תראו הרבה יותר מהם.
 
The Wow Effect
טרנד שראינו שהתחיל כבר בשנה שעברה והשנה צובר תאוצה והשוק יוצף במוצרים הגורמים לילדים צפייה והפתעה.  הצרך להפתיע, להיות חדשני ולייצר "וואהו" אצל הילדים, רק הולך ומתגבר לצד טכנולוגיות חדשות ושימוש נרחב בהולגרמות  מציאות רבודה ועוד.  בקיצור, LOL  ודומיהם ימשיכו לככב בראש המצעדים...
 
Toys 4Kidolts
המבוגרים של היום משמרים חלק ניכר מהילדות שלהם. הזמן הפנוי  שלהם מוקדש לא פעם לחיפוש משחקים. הם יודעים להעריך משחקים וגם לשלם בהתאם.  צעצועים צבעוניים  ומאתגרים מחשבתית לקישוט המשרד או הבית , דרך צעצועי רטרו  בעיצוב מחודש ועד גיבורי על. מבוגרים אוהבים ומחפשים אותם. בובות כ-Funko Pop  הפכו לפריט אספני מבוקש  וכמובן ברווזוני אמבט... מכל הסוגים.

ולמה?  בטח התחלתם לשים לב לחיה מסוג אלפקה  שצצה לה בכל מיני מקומות, מבובות, חולצות ועד דברי דפוס מעוצבים. כן, כן, הלמה הולכת לכבוש את המדפים ולנסות להתחרות בחדי הקרן. אם הפלמינגו והאננס ליוו אותנו בעונות הקודמות  קבלו כעת את הלמה . בכל מקום בתערוכה  בלטו להן דמויות למה מתוקות.

 ומה איתנו הישראלים? גם כאן יש לנו יתרון ביחס לגודל הקטנטן שלנו.  40 מציגים מישראל השתתפו בתערוכה ומהארץ הגיעו כ-1000 אנשי מקצוע  לבקר בה.  כל בכירי עולם הצעצועים בארץ חרכו את המסדרונות  לאחר שחזרו מתערוכת הונג קונג שקדמה לזו ובדרכם לתערוכה בניו יורק שמתקיימת מיד לאחר התערוכה הזו.  אנחנו הישראלים בולטים בכל מקום שישימו אותנו עם צעצועים ומשחקים משובחים המופצים בכל העולם.
לסיכום: תחשבו טוב, תחלמו, תגיעו רחוק.
בקרוב משחקי Give&Get  בכל העולם.  בתקווה לתת לילדים לראות את העולם טוב יותר.

 
הצטרפו אלינו לעמוד הפייסבוק של Give&Get Games  להתעדכן מה חדש אצלנו בזירה הבינלאומית. 

 
x

#{title}

#{text}

#{price}