איך משכנעים ילדים קטנים לצחצח שיניים בקלות?

 
אירחנו את  עינת ליבי כהן, אמא לילד בן 4.5 ויוצרת הספר "השיניים שחיפשו פה חדש".
"צחצוח שיניים זהו הערך הראשון של התמדה איתו מתמודדים הילדים, זהו ערך שלא קל לילדים להתמודד איתו ולא לנו ההורים",  הסבירה לנו עינת. "המשחקים מחברים את הילדים לעשייה וקבלת ערכים חדשים".
עינת מספרת כי כאשר ביתה מיקה היתה בת 4, היא החליטה לכתוב סיפור שיעזור לה להתמודד עם צחצוח השיניים. הספר שנכתב באנגלית, נמכר עד כה בלמעלה מ-15,000 עותקים באמזון ותורגם כעת בנוסף לעברית, גרמנית, ספרדית ואפילו יפנית.
הסיפור בספר
"השיניים שחיפשו פה חדש", הוא סיפור על ילד שלא מצחצח שיניים. השיניים עצובות שלא מתייחסים אליהן והולכות לחפש להן פה חדש שיתייחס וישמור עליהן, בדרך הם פוגשות דמויות רבות.
דרך הסיפור לומד הילד את החשיבות בצחצוח השיניים, והסיפור מלווה אותו במשחק.

טיפים חשובים שנתנה לנו עינת על מנת להפוך את הצחצוח לחוויה:

שרשרת ההתמדה: לוקחים חוט וחרוזים. אם הילד/ה מצחצח שינים, מכניסים חרוז וקושרים, אם הוא לא מצחצח יוצרים רק קשר. פעילות של כיף עם הילד/ה היוצרת גם ציפייה.  בסוף החודש נוצרת לילד/ה שרשרת שלמה של חרוזים וקשירות שהוא יכול לראות את התוצרים שלה. גם אם הוא לא צחצח, לא נורא, כי נוצרת כאן פעילות של התמדה.

"קוואק קוואק"- רעיון המצורף גם
לספר-  משחק הקוואק קוואק המוכר. ההורה והילד משחקים  וכל פעם לפי מה שיוצא התור לצחצוח, פעם הילד ופעם ההורה.

רוצים לשמוע עוד רעיונות ודרכים מהנות כדי להפוך את הצחצוח למשהו כיף?
הרוכשים את הספר יקבלו סרטון  של 10 דרכים נפלאות להפוך את הצחצוח למשהו כיפי .


הספר מגיע גם בגירסא דיגטלית ( המתאימה לצפייה במסך הטלפון או במחשב). ניתן לרכוש את הספר "השיניים שחיפשו פה חדש"  גם באופן דיגטלי (  Fleep BooK) ובו  הקראה של הסיפור בפס קול משעשע. מתאים לילדים קטנים שאינם יודעים עדיין לקרוא ומאפשר דפדוף נוח וחווית קריאה חדשה.

עוד על השיחה שלנו עם עינת בוידאו המצורף.

 לרכישת הספר:
לחצי כאן.
 
x

#{title}

#{text}

#{price}